Mistrovství světa historických kol IVCA Rally

Mistrovství světa historických kol IVCA Rally se v roce 2013 uskuteční v České republice, konkrétně ve Veselí nad Moravou. Celá akce proběhne od 22. května do 26. května. Pořadatel akce je město Veselí nad Moravou.

Loňský ročník

Mistrovství světa historických kol IVCA Rally se koná každý rok. Letos to bude už 33. ročník. Minulý 32. ročník se uskutečnil v belgickém Gentu. Nejsledovanějším závodem uplynulého ročníku byla, vedle tradiční náročné vytrvalostní jízdy na sto mil, jedna anglická míle, která se jela na krásném asfaltovém oválu v sportovně-rekreačním centru města Gentu. Nejvíce ceněnou a uznávanou soutěží byla tradičně jízda na historických originálech, kterou vyhrál český závodník Josef Zimovčák. A je to právě Josef Zimovčák, který je předsedou přípravného výboru IVCA Rally pro rok 2013.

Letos ve Veselí na Moravě

Město Veselí nad Moravou, které leží nedaleko od Uherského Hradiště, se na netradiční mezinárodní akci těší. Josef Zimovčák slibuje, že přijede mnoho účastníků zhruba z dvaceti zemí světa.

Program

Vše začne ve středu 22. květnu v 19:30 hodin, kdy budou účastníci akce přivítaní místní dechovou hudbou. První soutěž se uskuteční ve čtvrtek 23. května, kdy je na programu závod na 100 mil. Start začne v 6 hodin ráno a předpokládaný konec se plánuje na 18 hodinu odpolední. V pátek 24. května je vedle mnohých doprovodných akcí naplánován závod na jednu míli, který začne ve 14 hodin. V sobotu 25. května bude od 9 hodin jízda na kolech v historických úborech. Pojede se 40 kilometrová trať, která povede přes Uherský Ostroh, Ostrožskou Novou Ves až do Uherského Hradiště. Od 19:30 je naplánován závěrečný hudební a taneční gala večer. Mistrovství světa historických kol IVCA Rally skončí v neděli 26. května odjezdem všech účastníků.
Podrobnější informace se můžete dočíst na webových stránkách http://www.ivcarally2013.cz/. Na těchto stránkách najdete i velmi zajímavé barevné fotografie, které mapují předchozí ročníky.

Přidat komentář