Mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů

Město Liberec se stane začátkem roku 2013 pořadatelem Mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů. Po mistrovství světa v klasickém lyžování seniorů v roce 2009 tak Mezinárodní lyžařská federace přidělila Liberci další velmi významnou a důležitou mezinárodní sportovní akci. Česká sportovní veřejnost se tak může těšit na další skvělý podnik mezinárodního dosahu. Celá akce proběhne od 20. ledna do 27. ledna roku 2013.

Vesec a Ještěd

Mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů opět proběhne v Rekreačním a sportovním areálu Vesec a Skokanském areálu Ještěd. Obě lokality se již plně osvědčily při mistrovství světa seniorů. Všechny areály jsou navíc stále v dobré kondici, takže se nemusí renovovat ani modernizovat. Z tohoto hlediska nehrozí rovněž žádné finanční skandály, které provázely liberecké mistrovství světa seniorů v roce 2009. Mistrovství světa juniorů bude pořádat Svaz lyžařů České republiky, který má s podobnými akcemi již své bohaté zkušenosti a garantuje, že nehrozí žádné finanční fiasko.

Program MSJ 2013 bude bohatý a pestrý

V průběhu MSJ 2013 proběhne celkem jedenáct soutěží. Diváci se mohou například těšit na tři závody ve skocích na lyžích, pět závodů v běhu na lyžích a tři závody v severské kombinaci. Celá akce se pravděpodobně zúčastní týmy z třiceti zemí světa, což znamená zhruba 320 závodníků. Půjde o závodníky do věku 21 let. MSJ 2013 už má rovněž své sportovní patrony, jsou jimi úspěšní a vynikající čeští sportovci Roman Koudelka, Martin Jakš a Miroslav Dvořák.

MSJ 2013 v České televizi

Kdo nepřijede do Liberce osobně, může vše sledovat v televizi. Mistrovství světa juniorů bude totiž vysílat Česká televize i některé zahraniční sportovní kanály. Přímé přenosy z Liberce se budou vysílat na programu čt-sport a kanálu eurosport.

Přidat komentář