Mistrovství světa v biatlonu

Příští rok bude největším sportovním svátkem na území České republiky bezesporu mistrovství světa v biatlonu, které se uskuteční od sedmého února od sedmnáctého února v Novém Městě na Moravě. Nové Město na Moravě ví o svém pořadatelství již od roku 2008, kdy na kongresu mezinárodní unie biatlonistů porazilo norské Oslo a finské Kontiolahti.

Program šampionátu

V současné době je Nové Město na Moravě na světový šampionát biatlonistů zcela připraveno. Nový moderní areál pro biatlon byl slavnostně otevřen již v prosinci roku 2011. 19. prosince 2011 se zde již také uskutečnil závod Světového poháru.

Na mistrovství světa v biatlonu je tedy vše připraveno. Prvním závodem bude sedmého února od 17:30 hodin smíšená štafeta. Největším lákadlem pro diváky bude pravděpodobně nedělní stíhací závod mužů, který se poběží od 13:00 hodin. Zajímavé budou určitě i ženské a mužské štafety, které jsou na programu v pátek 15. února, respektive v sobotu 16. února. Celý šampionát bude zakončen v neděli 17. února v 15:00 hodin, kdy je na programu hromadný start mužů.

Vstupenky

Držitelé dražších vstupenek na hlavní tribunu mají přístup i na tratě. Vstupenky pro VIP osoby mají k dispozici vstup do vytápěného stanu s občerstvením, aktuální moderovaná setkání s význačnými sportovními osobnostmi, informační a tiskový servis a povolený vstup na vyhrazenou tribunu C.

Vstupenky zdarma

Vstup na všechny soutěže Mistrovství světa v biatlonu 2013, včetně tratí a tribuny jsou zcela zdarma pro děti do tělesné výšky 130 centimetrů osoby. Vstup zdarma pak také platí pro osoby zvlášť těžce postižené a osoby zvlášť těžce postižené s průvodcem. Všechny závody v Novém Městě na Moravě bude v přímém přenosu vysílat Česká televize. Vše podstatné tak budete moci sledovat z pohodlí vašeho domova na kanále ČT-sport.

 

Přidat komentář