Pochod Praha – Prčice 2013

I v příštím roce se uskuteční slavný pochod Praha-Prčice. Bude to v sobotu 18. května a půjde již o 48. ročník. Pořadatel pochodu je Klub Českých Turistů.

Něco málo z historie pochodu Praha-Prčice

Vůbec první pochod se uskutečnil 17. dubna roku 1966. Tehdy se celé akce zúčastnilo 469 lidí. První pochod se natolik ujal, že se stal jednou z nejmasovějších turistických akcí v České republice. V prvních ročnících byly odměnou pouze různobarevné stužky. V pozdějších ročnících se již rozdávala botička. Byla z různých materiálů, nejdříve kovová, později plastová. V roce 1973 si například cennou kovovou botičku odneslo 9471 účastníků.

Pochod Praha-Prčice je stálé populární

Pochod Praha – Prčice je stále velmi populární, každým rokem se totiž pochodu účastní kolem 18 tisíc náruživých turistů. Do Prčic se každým rokem vydává i velký počet českých politiků a známých osobností. Pravidelným účastníkem pochodu je například současná hlava státu Václav Klaus.

Trasy pochodu

Každý ročník nabízí hned několik zajímavých tras. Nejdelší pěší trasa slavné túry, která nese název po jednom ze zakladatelů pochodu, je Trasa Karla Kulleho. Trasa Karla Kulleho je opravdu pro velmi zdatné a zkušené turisty, neboť měří 70 kilometrů. Její start je u pražské stanice metra Háje. K dispozici jsou však také mnohem kratší trasy, které startují z různých českých měst. Některé kratší trasy začínají v Táboře, Votici, Seziměři, Benešově nebo Olbramovicích.

Pochod Praha-Prčice není samozřejmě určen pouze pro pěší turisty, ale rovněž pro cyklisty. Pro všechny milovníky jízdních kol je připravena cyklotrasa ze zastávky pražského metra Opatov nebo měst Tábora a Milevska. Trasa měří 76 kilometrů. Děti a cyklisté starší šedesáti let mohou využít mírně zkrácenou 23 kilometrovou trasu z Votic.

 

 

Přidat komentář