Objemový trénink

Objemový trénink v kulturistice je vyhrazen především pro nárůst nové svalové hmoty. Při správném objemovém tréninku je také důležitá dobrý výživa a náležitá regenerace.

Podstata objemového tréninku

Objemový trénink je vybudován zejména na posilování s těžkými váhami, které se velmi často opakují. V jedné cvičební řadě je potřeba cvik zopakovat pět až desetkrát. Mezi jednotlivými cvičebními řadami se nechávají zhruba dvou až tří minutové přestávky pro regeneraci a obnovení sil. Je rovněž podstatné, aby váš objemový trénink nebyl příliš dlouhý, trvání tréninku by vám mělo zabrat zhruba čtyřicet nebo padesát minut. Krátkodobý trénink totiž umožní vyplavení růstového hormonu, který přispívá k rozvoji a růstu nové svalové hmoty. V rámci jednoho týdne absolvujte objemový trénink zhruba třikrát nebo čtyřikrát, nezapomínejte přitom na důležité pauzy pro regeneraci. Během relaxace vám totiž rostou nové svaly.

Při objemovém tréninku cvičte základní vícekloubové cviky

Při objemovém tréninku zaměřte svou pozornost zejména na velké svalové partie. Na svalových partiích totiž můžete přijmout nejvíce svalové hmoty. Ze svého tréninku hlavně odstraňte oddělené cviky na posilovacích strojích. Při objemovém tréninku cvičte především základní vícekloubové cviky. Jedná se obzvláště o mrtvý tah, dřepy nebo benčpres. Dále nezapomeňte cvičit různé tlaky s činkou či shyby.

Různé druhy objemového tréninku

V nedávné době se velmi ujal cvičební systém, který se jmenuje Korte. Základem systému Korte jsou vícekloubové cviky jako dřepy, mrtvý tah a benčpress. Trénink Korte se doporučuje cvičit třikrát za týden. Nejlepší rozvržení je takové, že objemový trénink začínáme v pondělí, pokračujme pak ve středu a v pátek, přičemž v úterý a ve čtvrtek si dáme důležitou pauzu na regeneraci.

Přidat komentář