Kulturistika pro začátečníky

Je vaším přáním zformovat si postavu a pustit se s vervou do posilování? Pokud je vaše odpověď kladná, tak určitě čtěte dál. Společně nahlédneme pod pokličku výše uvedené problematiky a zároveň si uděláte ve všem jasno. Tak tedy vzhůru do čtení!

V případě, že se rozhodnete pro první návštěvu fitness centra, určitě se poohlédněte po specializovaném trenérovi, jež vám osvětlí způsob cvičení, seznámí vás se prováděním cviků a také vám sestaví cvičební plán přesně na míru. Doporučuje se také konzultace s osobním trenérem alespoň 1 – 2 měsíce, kde vychytáte možné pohybové chyby při provádění daných cviků. Nevhodně realizovaný cvik může vašemu zdraví uškodit. Peníze za trenéra se v začátku určitě vyplatí.

Mladí muži, kteří zavítají do posilovny zcela poprvé bez asistence osobního trenéra se nejčastěji dopouštějí následujících omylů jako nadměrná zátěž, nedostatečné procvičení těla před začátkem posilování, nadbytečné zatěžování nebo naopak přetěžovaní daných svalových partií.

Ženy dělají opakovaně chyby v nízké zátěži cvičení, dopřávají si nenáročné cviky nebo volí více aerobních prvků.

Jako inspiraci vám přinášíme ukázku cvičebního plánu, pořádně si ji prostudujte také vy!

Den první

  1. Nastartujte organismus rozcvičkou, vsadit můžete na rotoped, dále realizujte protahovací cviky z jógy, které vás dostatečně připraví na posilování.
  2. Bicepsový zdvih s činkou 3×15
  3. Spuštění či stahování vrchní kladky cíleno na prsa 2 x10
  4. Zdvih s činkou ve stoje 3×15
  5. Lýtkové výpony ve stoje 3×15
  6. Split na bulharský způsob 2×10
  7. Předklánějte se pomocí lanového přístroje 2×10

Posilování vyžaduje disciplínu a především odhodlání, bez kterého si nikam neposunete.

 

Přidat komentář